Quentin ma znaczenie

Na oficjalnej stronie Quentina, największego i najstarszego polskiego konkursu na scenariusz do RPG, ukazały się tegoroczne prace. Jest ich tylko pięć. Mam nadzieję, że to tylko chwilowa przerwa i że za rok będzie ich przynajmniej dwa razy tyle – bo Quentin ma znaczenie!

Najlepsze przygody przychodzące na Quentina to wyższa szkoła jazdy. Stoją za nimi godziny pracy i testów (nie mówiąc o latach doświadczenia). Składają się na wyjątkowy w skali światowej styl gry – Szkołę Polską (a może Szkołę Krakowską?): przygody o rozbudowanej fabule, wartkiej akcji, grające na emocjach (tzw. klimat), stosunkowo liniowe, stawiające bohaterów graczy przed trudnymi wyborami.

RPG są rozrywką, dobre scenariusze tym bardziej – są celową próbą wyciągnięcia z tej rozrywki tego, co najlepsze. Można się długo i bezcelowo kłócić, czy są sztuką, ale jestem przekonany, że są przynajmniej bardzo dobrym rzemiosłem.

Scenariusze finałowe z poprzednich lat, w które grałem, spisywały się wyśmienicie. Równie dobrze spisały się te, w które nie grałem – po przeczytaniu były świetnym źródłem inspiracji. I dlatego, jeśli wszystko dobrze pójdzie, wszystkie tegoroczne przygody przeczytam i skomentuję na blogu.

Advertisements
This entry was posted in rpg and tagged . Bookmark the permalink.

3 Responses to Quentin ma znaczenie

 1. lenrock says:

  Popieram konkurs, ale może by się przydało jakieś myslenie inne niż, że się samo naprawi?
  Jury jest bardzo duże, ale aktywności do promocji konkursu w ogóle nie widać.
  Może jest za duże, albo może mogłoby rozszerzyć swoją działalnośc np o dodatkowe tryby , jak np konkurs na setting , konkurs na materiał pomocniczy do rpgów ?
  Ilość mediów rpgowych w Polsce ostatnio przybyła, można z nich skorzystać. nMiM, spotkania losowe, gry-fab, polter, grupy fejsowe.
  Dodatkowo jak by zrobić kompilacje najleszpych scenariuszy wydane jako pdfy i epuby, to też przypomni o konkursie i mitycznej dobrej jakości.
  Na róznych konwentach można by robic nawet stały kącik rpgowy, rozgrywamy scenariusze z Quentina, widziałem że tak się robi za wielką wodą, na konwetnach po prostu rozgrywa się świerzo wydane przygody jako ich promocja.

  Like

 2. Pingback: Quentin 2015: Pamięć | Plany i plotki

Skomentuj

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s